štvrtok 25. novembra 2010

Začína zima, alebo preludy zamrznutého skupenstva v oblakoch, ktoré padá na zem

Tak, včera začalo snežiť. Len tak aby sa nepovedalo, že sa dávno nestalo niečo, nad čím by ľudia mohli viac nadávať ako sa tešiť. Viem, že všeobecne je známe, že je viac ľudí, ktorí nemajú radi zimu, než tých, ktorí zimu radi majú. 
Nenapadlo toho veľa. len taká tenučká pokrývka, cez ktorú presvitá tráva. Skutočne len naprášilo ako keď sadne poletujúci prach na nábytok. Ale mne osobne to urobilo radosť. SNEH! Hovorím si. KONEČNE je tu sneh. V predpovedi počasia som sa dozvedela, že v sobotu má v noci mrznúť na -11°C no tak to som zvedavá. Tak či tak, človek si môže naraziť na hlavu kus niečoho teplého a ísť von sa dať nafarbiť na červeno a potom domov sa dať odfarbiť ako zle namaľované veľkonočné vajce. Ide o tú zdržanlivosť ľudí pred zimou. Majú radi Vianoce, ale nie zimu. Mne od jak živa, ako prešiel Ježiško s kolenkovanie na chodenie a rozsievanie múdrostí po Jeruzaleme, príde, že Vianoce a zima k sebe patria. Všetci vieme, že Ježiško sa narodil v suchej a teplej krajine, ale my ostatní uväznení vo vnútrozemí by sme mu niečo radi povedali, že nech nie je pohodlný a vysadne na sobov na sever.
Zima je krásne obdobie. Plné bieleho čosi, čo nebudeme menovať, a studeného čosi, čo je tiež príjemné. Osobne nie som za letné škvarenie sa na slnku a dusenie sa vo vode. Leto je síce pekné obdobie ale akonáhle presiahne 22°C tak by som ho zastrelila až by krvácalo slané kvapky. 
Včera padali veľké snehy zmrznutej vody v oblakoch na zem. Aj dnes. A už svieti slnko. Rozlúčme sa priatelia so snehom pre dnes. 

Dnešný sen: Snívalo sa mi o škole. Mala podobu mojej strednej školy a jediný problém v tom sne bolo, že nechápem, prečo som pred učiteľkou sedela nahá. ??? neskôr sa mi snívalo o zachraňovaní kohosi a čohosi čo vyzeralo ako čosi a kohosi. 
Akokoľvek to je, normálne mám z toho nahého sna pred profesorkou divný pocit. KTO VIE???

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára